میکروپیگمنتیشن

کاربرد و تفاوت تاتو، هاشور و میکروپیگمنتیشن چیست؟

راه های پاک کردن آن ها چیست؟

 

در حقیقت تاتو روش سنتی و غیر ایمن انتقال رنگدانه ها به زیر پوست می باشد. استفاده از دستگاه ها و سوزن های غیربهداشتی، رنگ های که از مواد غیر استاندارد و در محیط غیر استریل تهیه شده اند و همچنین عدم کنترل عمق نفوذ رنگ توسط کاربر، از عوارض جبران ناپذیر تاتو محسوب می گردد. اما در روش میکروپیگمنتیشن اصفهان، استفاده از دستگاه های واجد استانداردهای پزشکی ، رنگدانه های تولید شده بر اساس اصول زیست سازگاری ، استفاده از سوزن های استریل یکبار مصرف به صورت کارتریج و تنظیم دقیق عمق نفوذ سوزن، همچنین انجام کار با حفظ حالت طبیعی چهره، همه و همه از اصول اساسی آرایش دایمی در روش میکروپیگمنتیشن بوده و جداقل عوارض را برای مشتری به همراه خواهد داشت.

میکروپیگمنتیشین یک روش زیبا سازی صورت است که مشتری می تواند زیبایی و آرایش کاملا طبیعی و مناسب صورت خود را به صورت همیشگی و دایم داشته باشد. این نوع خدمات جدید توسط متخصص این رشته و با وسیله مخصوص انجام می شود که ۱۰۰% بهداشتی و ایمن است و مجوز رسمی اداره بهداشت را دارد.

پیشرفته ترین  و جدیدترین متد در زمینه زیبایی  پیگمن کردن ابرو است. آرایش و قرینه سازی طولانی مدت ابرو به روش های مویی (تاچ) که به شکل رویش مو در ابرو کار می شود مهمترین کاربردهای میکروپیگمنتیشن است. امروزه یکی از مهمترین کاربرد های میکروپیگمنتیشن آرایش دایم می باشد که از آن می توان در افزایش  زیبایی طبیعی چهره افراد استفاده نمود. از میکروپیگمنتیشن می توان برای ابروها، خط چشم، خط لب ، تقویت و یا تغییر رنگ لب ها استفاده نمود.

فرهنگ استفاده از میکروپیگمنتیشن در آرایش دایم در کشورهای مختلف متفاوت می باشد. به طور مثال در کشورهای اروپایی و پیشرفته صرفا به دست آوردن زیبایی طبیعی برای افرادی که مشکلاتی نظیر : ابروهای کم پشت، پراکنده و یا نبودن تعادل بین دو ابرو، کم پشت بودن مژه، محو بودن خطوط لب، نازک بودن لب و یا رنگ پریدگی لب دارند،  استفاده می شود. این در حالی است که در بسیاری از کشورهای عربی این کار طوری انجام می گردد که کاملا مشهود به نظر برسد و یا در بعضی کشورهای آفریقایی از این متد جهت ایجاد علائم و نشانه هایی بر روی صورت استفاده می شود.

  • میکروپیگمنتیشین چیست؟

پیگمن یعنی رنگدانه و میکرو یعنی بسیار ریز؛ میکروپیگمنتیشن یعنی وارد کردن رنگدانه به زیر لایه اپیدرم به صورت بسیار ریز و نقطه ای . میکروپیگمنتیشن اصفهان دو نوع کاربرد دارد  زیبایی و درمانی.  زیبایی شامل ایجاد فرم مناسب ابرو یا هاشور و سایه، رژلب و رفع کبودی لب، خط مژه و خط چشم؛ و موارد درمانی شامل رفع ظاهر نامناسب سر در کم پشتی ها و همین طور انواع الوپسی و اصلاح سینه در کسانی که به دلیل جراحی هاله سینه آسیب دیده و یا هاله سینه خود را از دست داده اند.

 

img_20160918_211047-1

  • آرایش دایم یا همان تاتو ، میکروپیگمنتیشن و هاشور برای چه کسانی مناسب است؟

 پاسخ به پرسش های زیر به شما کمک خواهد کرد که آیا آرایش دایم مناسب شما می باشد یا خیر؟

۱- آیا شما ترجیح می دهید صبح ها کمی بیشتر بخوابید؟

۲- آیا پوست شما به مواد آرایشی مختلف حساسیت دارد؟

۳- آیا حوصله انجام آرایش را ندارید؟ ولی دوست دارید هر لحظه ظاهری زیبا و آراسته داشته باشید؟

۴-آیا از کم پشت بودن ابروها، کوچک بودن چشم ها  یا لب های رنگ پریده، باریک و نامنظم خود رنج می برید؟

۵- آیا شما می خواهید زیبایی های طبیعی خود را افزایش دهید؟

۶- آیا شما در اغلب موارد در مسافرت هستید، و یا مشغله های زیادی در طول روز دارید؟

۷- آیا در طی گذشت سال ها سرخی لب خود را از دست داده اید؟

۸- آیا شما بعد از انجام شیمی درمانی از داشتن ابرو و مژه های خود محروم شده اید؟

۹- آیا بر اثر یک اتفاق ایرادی بر زوی صورت شما ایجاد شده است؟

۱۰- آیا طی سال ها لکه ای تیره و یا روشن بر روی صورت ایجاد گردیده و این موضوع شما را آزار می دهد؟

متد میکروپیگمنتیشن می تواند پاسخی صحیح به سوالات فوق باشد

  • تاتو بایدها و نبایدها

در سال های اخیر تاتو همواره با بایدها و نبایدهای فراوانی مواجه بوده است. معضلات فرهنگی، ناهنجاری های اجتماعی و نگرانی های جدی مسئولین بهداشتی در خصوص انتقال عفونت و بیماری های واگیردار از جمله اصلی ترین دغدغه های استفاده از تاتو در کشور بوده است. درخواست های زیاد بانوان به منظور ترمیم ابرو، چشم و صورت،استفاده از آن را تبدیل به امری زیرزمینی اما رایج کرده بود. در این راستا مسؤلین ذی ربط در سازمان ها و نهادهای مختلف اعم از انجمن متخصصین پوست، دانشگاه های علوم پزشکی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان فنی و حرفه ای و اتحادیه های صنفی را بر آن داشت که با همفکری و تعامل نسبت به بررسی علمی و ارائه راه کارهای عملی برای حل این مسئله اقدام کنند.

از رفتن به استخر به علت کلر موجود در آب اجتناب کنید.

خاراندن و هر گونه دستکاری محل تاتو شده ممنوع می باشد.

بعد از انجام میکروپیگمنتیشن استفاده از لایه بردار ها چه به وسیله ی میکرودرم ابریژن و … ممنوع می باشد.

  •  تاتو بایدها و نبایدها

آدرس:اصفهان-فلکه ارتش-خیابان وحید-نرسیده به چهارراه رودکی -روبروی طلای سید رسول -مجتمع امام علی-طبقه زیرین/ تلفن تماس: ۰۹۱۳۰۰۰۵۳۷۷

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *